Digital (R)evolution. Best Management Practices IN Progress

The event is expried

Nie mieliście możliwości wziąć udziału w konferencji? Skorzystajcie z dostępu do nagrań i innych materiałów pokonferencyjnych!

Ponieważ konferencja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, zdecydowaliśmy się udostępnić nagrane materiały oraz treści przygotowane przez prelegentów wszystkim osobom, które chciałyby z nich skorzystać. Od uzyskania dostępu do wszystkich treści dzielą was dwa proste kroki: należy zapisać się na listę osób zainteresowanych oraz uiścić wpłatę, która w 100 % zasili konto Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
______________________________________________________________________________

Dlaczego organizujemy konferencję Digital (R)evolution? 

Nagle wszyscy wylądowaliśmy w przyszłości. Nowa rzeczywistość wymaga nowych kompetencji. Umiejętności szybkiego dostosowania. Właściwej komunikacji. Zaprzyjaźnienia się z technologią.   

Zmiana towarzyszy nam na co dzień. W biznesie – bo w przyspieszonym tempie musimy przystosować nasze firmy, żeby być w on-line. W życiu prywatnym – bo trzeba zmienić styl życia, przeformułować priorytety, na nowo odkryć radość życia i poczucie spełnienia. 

Obecny czas jest próbą, ale i wyzwaniem na przyszłość. Wierzymy, że tylko dzieląc się wiedzą i wspierając się nawzajem, możemy wyjść z niej silniejsi, bogatsi o nowe umiejętności i doświadczenia. 

Nasza misja 

Dla jednych transformacja to naturalna ewolucja, dla drugich kompletna rewolucja. Chcemy w niej pomóc. Chcemy podzielić się z Wami najlepszymi praktykami zarządzania, naszym doświadczeniem, a także dostarczyć praktycznych narzędzi, które tę transformację mogą wspierać.  

Jednocześnie postanowiliśmy wesprzeć tych najmłodszych – Wasze wpłaty będą w 100 procentach przeznaczone na wsparcie działań związanych z budowaniem bezpieczeństwa i mądrych nawyków korzystania z sieci przez dzieci i młodzież. Wspólnie dofinansujemy wybrane projekty realizowane przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę  – organizację, która jest pionierem i innowatorem w obszarze edukacji i interwencji w Internecie i jest głównym partnerem organizacyjnym naszej konferencji. 

Prelegenci Digital (R)evolution 

Wybitni eksperci z Polski i z całego świata podzielą się najlepszymi praktykami zarządzania. Wskażą też, jak odnaleźć równowagę między pracą, a życiem prywatnym w nowej sytuacji. W jednym miejscu, jednego dnia, nie wychodząc z domu, możecie spotkać największe Gwiazdy. Poznacie tych, których zawsze chcieliście poznać i posłuchać. A jednocześnie – Wasze dobrowolne wpłaty mogą pomóc dzieciom, aby były bezpieczne w Internecie

Informacja: Z powodu zmiany planów pan Jeff Sutherland nie weźmie udziału w naszej konferencji. Przepraszamy za zmiany w harmonogramie.

 

Partnerzy

Prowadzący


KLIKNIJ BY ZOBACZYĆ
PEŁNY HARMONOGRAM KONFERENCJI

 

Co zyskujesz?

  • weźmiesz udział w wykładach i networkingu z prelegentami z: Axelos  – Allan Thomson, Akshay Anand, Eduscrum – Willy WijnandsHappy Melly – Jurgen Appelo, Engine-for-Change –  April K. MillsAgile Business Consortium – John Mark Williams, PwC – Michał Zwyrtek, AGH, Grupy Prodialog, Leanpassion, Stowarzyszenia ‘Nasze Miasto Wrocław’, Inprogress, 
  •  zapiszesz się na najbardziej dla Ciebie interesujące prelekcje online, które będą transmitowane na żywo – przygotowaliśmy aż 28 wystąpień!
  • pogłębisz wiedzę z zakresu zarządzania projektami, ryzykiem, zmianą, zespołami rozproszonymi, zarządzaniu zwinnym Agile, SCRUM i Management 3.0,
  • dostaniesz dostęp do fachowej wiedzy w wygodnej formie, z dowolnego miejsca na Ziemi, bez wychodzenia z domu – wystarczy że zapiszesz się na wydarzeniei posiadasz komputer,
    z dostępem do Internetu,
  • wysłuchasz wykładów polskich i międzynarodowych praktyków zarządzania,
  • dostaniesz od nas materiały pokonferencyjne i dostęp do naszego forum e-learningowego.

Dodatkowo wesprzesz szczytny cel – każda wpłata trafi do Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i zostanie przeznaczona na pomoc w działaniach związanych z budowaniem bezpieczeństwa i kształtowania mądrych nawyków podczas korzystania z Internetu przez najmłodszych.

Ty decydujesz jaką kwotę chcesz przekazać Fundacji za możliwość skorzystania z kilkudziesięciu doskonałych prelekcji. Cały przychód z konferencji zostanie przekazany na cele statutowe fundacji. Inprogress jako organizator konferencji nie pobiera żadnych opłat.

Wybierz kwotę poprzez kliknięcie w odpowiedni guzik. Jeśli ustalona przez nas kwota minimalna stanowi dla Ciebie istotną przeszkodę w dołączeniu do wydarzenia, napisz do nas na adres konferencja@manageup.pl, wspólnie wymyślimy rozwiązanie.

Czekamy na Was 5 czerwca! 

Otwarcie
09.00 - 09.10
John Mark Williams (Agile Business Consortium)  
Sesja w języku angielskim: Kontekst jest wszystkim: Zręczność jako Matka Cyfrowej (R)ewolucji.
09.10 - 09.55

W tym (teraz, niezaprzeczalnie) świecie VUCA, Cyfrowa (R)ewolucja może mieć szokująco pozytywny wpływ tam, gdzie poprawia naszą zdolność do odczuwania i reagowania - w rzeczywistości, gdzie poprawia naszą zwinność. W tej sesji omówimy, w jaki sposób kontekst kieruje kierunkiem - i determinuje skuteczność - cyfrowej transformacji.

Artur Mochocki (INPROGRESS)  
Kształtowanie kompetencji interesariuszy
w kontekście cyfrowej rewolucji.
09.55 - 10.40

Jesteśmy świadkami zmiany kulturowej w sferze kontaktów międzyludzkich. W jaki sposób wpłynie ona na zarządzanie naszymi projektami?

Romek Krysiak (INPROGRESS)  
Zarządzanie klasyczne jest z Marsa,
a zwinne z Wenus.
09.55 - 10.40

Zarządzanie klasyczne jest męskie a zwinne kobiece. Gdzie jest synergia działania męskiego i kobiecego i jak to się ma do projektów?

Marta Pomorska (INPROGRESS)  
Samoorganizujące się zespoły? Potrzeba zmiany stylu pracy.
09.55 - 10.40

Jak przeprowadzić zespół przez zmianę stylu pracy? Co jeśli zespoły nie chcą się samoorganizować? Co może być powodem braku zaangażowania?

Monika Smulewicz (Grant Thornton)  
Wyzwania pracy zdalnej.
09.55 - 10.40

Od wybuchu pandemii duża część przedsiębiorców, w trosce o bezpieczeństwo pracowników, zmuszona była zamknąć biura, a my... zdjęliśmy krawaty i szpilki oraz wygospodarowaliśmy trochę miejsca w domu na laptop, dzieląc biurko z dzieckiem lub zajmując część stołu w jadalni. Z czego jesteśmy dumni a nad czym jeszcze powinniśmy popracować, o tym opowiem podczas prelekcji „Wyzwania pracy zdalnej”

Przerwa 10 min.
10.40 - 10.50
Allan Thomson (Axelos)  
Sesja w języku angielskim: PRINCE2Agile® how it can help your digital evolution.
10.50 - 11.35

- Krótkie wprowadzenie do tego, czym jest PRINCE2 Agile i jak działa.
- Obalenie niektórych mitów na temat PRINCE2 Agile.
- Czynniki stymulujące zmiany, przed którymi stoją organizacje,
oraz sposób, w jaki może pomóc 5 celów zawartych w PRINCE2 Agile.
- Znaczenie zachowań zwinnych PRINCE2 i obszarów zainteresowania.
- Wskazówki i porady dotyczące zarządzania zespołami wirtualnymi.

Willy Wijnands (EDUSCRUM)  
Sesja w języku angielskim: Transformacja edukacji i innowacji z eduScrum®
10.50 - 11.35

Pracownicy dziś i jutro muszą radzić sobie z wieloma zmianami. Niestety, obecne systemy są przestarzałe i tworzą luki między dyscyplinami oraz pomiędzy ofertą edukacyjną a wymaganiami rynku. Podczas tej sesji Willy Wijnands rysuje paralelę pomiędzy Scrum a edukacją i dzieli się swoim doświadczeniem we wdrażaniu Scrum w edukacji. W ramach obecnego systemu edukacji eduScrum® pozostaje narzędziem, ale dzięki nowemu systemowi edukacji i innowacji ma potencjał do generowania transformacji na każdą skalę i poziom w społeczeństwie. Ten nowy system nazywa się Lightschools i jest prezentowany przez jego założyciela Britta van Mensvoorta.

Paula Szewczyk (  
Gitarowy Rekord Świata - przeniesienie imprezy masowej do sieci.
11.35 - 12.20

Celem tego wystąpienia jest ukazanie potencjału tkwiącego w transmisji wydarzeń online dla przyszłości oraz teraźniejszej sytuacji i organizacji strefy kultury na świecie w dobie koronawirusa. Czy ta alternatywa jest korzystna. Jak to ocenia uczestnik, a jak organizator. Jak przenieść ogromną imprezę masową, która wymaga do ustanowienia nowego rekordu interakcji uczestników w całości do sieci? Jak medialnie pogodzić partnerów i patronów, którzy w normalnych okolicznościach się wykluczają i zachęcić ich do współpracy. Czy brak kontaktu artysta-artysta , artysta-uczestnik, uczestnik-uczestnik mają wpływ na publiczny odbiór wydarzenia. W jakich aspektach odnajdujemy zalety, a w jakich wady wydarzenia odbywającego się online porównując je do wcześniejszych kilkunastu edycji festiwalu. Jak proste ale bardzo istotne elementy produkcji stają się zmorą produkcji telewizyjnej live.

Agnieszka Chrząszcz <br>(CeL AGH)  Wojtek Baran (CeL AGH)  
Nadeszła niezaproszona. Cyfrowa rewolucja na Uczelni.
11.35 - 12.20

Opowiemy o tym, w jaki sposób pomogliśmy akademikom w przejściu przez nagłą, cyfrową zmianę ich sposobu uczenia. Spróbujemy także zastanowić się nad skutkami tej rewolucji zarówno w kontekście korzyści jak i ewentualnych strat.

Rafał Kulpiński (INPROGRESS)  Marta Pomorska (INPROGRESS)  
Dlaczego Agile nie działa… albo działa?
11.35 - 12.20

Czy podejście zwinne pozwala zrealizować każdy projekt? Czy sprawdza się zawsze? Czy możliwy jest pół-agile? Dyskusja sceptyka z entuzjastą

Marcin Jackowski (INPROGRESS)  
Transformacja Inprogress - studium przypadku.
11.35 - 12.20

Jaką drogę pokonaliśmy od szkoleń stacjonarnych do wirtualnych klas online. Jak wyglądały początki? Co z tą zmianą miał wspólnego agile?

Przerwa 10 min.
12:20 - 12:30
Jurgen Appelo (HAPPY MELLY)  
Sesja w języku angielskim: Jak naprawić nieudaną zwinną transformację.
12:30 - 13:30

Problem z wieloma zwinnymi transformacjami polega na tym, że istniejące metody i ramy traktują wszystko tak samo. Nie rozróżniają one startupów i organizacji skalowalnych, stawiając na nowatorskie pomysły w stosunku do istniejących, udanych produktów. Ale zakładanie nowych zespołów i zwiększanie innowacyjności jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Kluczem do skutecznej transformacji agile jest stosowanie różnych praktyk na różnych etapach cyklu życia firmy. To, co działa w przypadku nowego produktu, nie działa w przypadku produktu dojrzałego i na odwrót. W tym wystąpieniu przedstawimy najważniejsze dobre praktyki dla liderów biznesu i zespołów produktowych, od momentu, gdy mają oni innowacyjny pomysł do dnia, w którym będą go skalować (lub popsuć). Twoja zwinna transformacja zależy od cyklu życia produktu, wiru innowacji i lejka innowacji. Tematyka obejmuje cykl życia firmy, dopasowanie problemu/rozwiązania, dopasowanie produktu/rynku, MinimumViable Products, Business Model Canvas, Lean Canvas, Wzrost Hacking, Eksperymenty Lean, OKRs, North Star Metric, Innovation Vortex, Empathy Maps, Lean Personas, Jobs To Be Done, Journey Mapping, Innovation Funnels i inne.

Tymoteusz Myśliwiec (Leanpassion)  
Sesja w języku angielskim: Mieć Lean, czy być Lean?
13.30 - 14.15

Jak wykorzystać potencjał największego skarbu jakim są pracownicy
i ich doświadczenie?
Jak prowadzić zespół by z przyjemnością odkrywał
i rozwiązywał problemy?

Karol Granoszewski (PeopleCert)  
Czy warto się certyfikować w czasach pandemii?

Panel ekspertów podzieli się doświadczeniami i doradzi, czy warto się teraz certyfikować. Co może zyskać posiadacz certyfikatu?

Lunch 30 min.
13:30 - 14:15
Beata Dyraga (Grupa Prodialog)  
Wellbeing na tu i teraz i dla organizacji jutra.
14.15 - 14.45

Projekty corporate wellness - skuteczne wsparcie dla organizacji w zmianie. Jak działania wellbeingowe budują teraz siłę ORGANIZACJI JUTRA.

Agata Jakóbczak (INPROGRESS)  
Gdy świat się zmienia, to jesteśmy Agile.
14:45 - 15:30

Gdy świat zakręca, trzeba go wymyślić od nowa. Produkując pierwsze reklamy w analogowej rzeczywistości, byliśmy Agile. A dziś? Tworzymy wirtualne wydarzenia. Takie, jak orkiestra Adama Sztaby „Co mi Panie dasz”. Zmieniając świat, jesteśmy Agile.

April K. Mills (ENGINE-FOR-CHANGE)  
Sesja w języku angielskim: The Diamond Layer: Jak przywódca średniego szczebla może sprawić różnicę w implementacji Agile.
14.45 - 15.30

Skupmy się na środku. Jesteś kluczem do udanego i zrównoważonego wdrożenia zwinnego. Jakie wyzwania stoją przed Tobą i co możesz nieświadomie podejmować, stojąc na drodze do osiągnięcia najlepszych rezultatów.

Romek Krysiak (INPROGRESS)  Marcin Jackowski (INPROGRESS)  
Podobieństwa i różnice metodyk. AgilePM® vs PRINCE2 Agile®.
14.45 - 15.30

Panel dyskusyjny: porównanie zwinnych metodyk zarządzania projektami. Podobieństwa i różnice samych podejść oraz ścieżek certyfikacji.

Akshay Anand (AXELOS)  
Sesja w języku angielskim: ITIL® 4: Ewolucja ITSM najlepsze praktyki.
14.45 - 15.30

Tam, gdzie ITIL v3 podkreślił 26 procesów w całym cyklu życia usługi, ITIL 4 wprowadził nowy zestaw publikacji: 34 (obecnie!) Praktyki. Sesja ta podkreśli powody nowych publikacji i zapewni przegląd wskazówek opublikowanych poza podstawowymi książkami.

Tony Mann (Creator of the Process Iceberg Facilitation methodology)  
Sesja w języku angielskim: Wykorzystanie Facylitacji jako podstawowej metody biznesowej do wspierania transformacji cyfrowej.
15.30 - 16.15

Wiele napisano o transformacji cyfrowej, a jeszcze więcej mówi się o niepowodzeniu zapewnienia skutecznej transformacji. Niniejsza prezentacja skupi się na głównych możliwościach ułatwień- facylitacji, które każda organizacja / firma chcąca zaangażować się w transformację cyfrową musi mieć jako wbudowaną metodologię, aby łatwiej osiągnąć sukces.

Przerwa 15 min.
15.30 - 16.15
Michał Zwyrtek (PwC)  
Lessons Learned, czyli pierwsze biznesowe wnioski z COVID-19.
16.15 - 16.30

1. Obszary kluczowe dla biznesu w dobie pandemii COVID-19
2. Zarządzanie zmianą - jak przejść od ogólnego wymogu
“risk management” do realnego osiągnięcia w postaci “lessons learned”
3. Istotne zmiany w organizacjach jakie obserwujemy w związku pandemią COVID-19

Craig Kilford (Course Conductor)  
Sesja w języku angielskim: Razem, aby się tam dostać (dwa krótkie opowiadania).
16.30 - 17.15

Craig opowie o swoich doświadczeniach z dwoma nieprawdopodobnymi projektami, które na początku nie miały szans powodzenia, ale zakończyły się ekstremalnym sukcesem z powodu szalonej współpracy i całkowitej wspólnoty.

Urszula Stroińska (INPROGRESS)  
Zmotywowani
16.30 -17.15

Zmotywowany i świadomy siebie członek zespołu angażuje się w zadania z większą siłą oraz zaangażowaniem. Wie jaki jest cel jego działań.

Piotr Drygiel (INPROGRESS)  
Ewolucja biblioteki ITL® - pryncypia.
17.15 - 18.00

Jak ważne są zasady gdy świat wokół nas zmienia się w mgnieniu oka.

Monika Olejniczak (Inprogress)  
Dlaczego warto zarządzać ryzykiem nie tylko podczas kryzysu?
17.15 - 18.00

Czym jest ryzyko? Jakie są korzyści z zarządzania ryzykiem? Jakie główne błędy popełniają organizacje zarządzające niepewnością?

Rafał Czarny (Inprogress)  
Design Thinking prowadzony zdalnie: czy się da
i jak to zrobić?
17:15 - 18:00

Czy da się przenieść Design Thinking do pracy zdalnej? Prezentacja informacji Case Study zastosowania autorskiej metody Design Thinking.

Zakończenie.
17:15 - 18:00
Networking.
18.00 - 18.10
18:00 - 18:10

Szczegóły wydarzenia

5 czerwca 2020 19:00
5 czerwca 2020 19:00
Platforma Hopin