Agata Jakóbczak (INPROGRESS)

Agata Jakóbczak (INPROGRESS)

Agata Jakóbczak – Akredytowana trenerka PRINCE2® i AgilePM® z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami z dziedziny reklamy, mediów, marketingu i PR.

Rozpoczęła przygodę z projektami  gdy rodziły się pierwsze reklamy telewizyjne – w „zwinnej” rzeczywistości czasów transformacji. Była producentką kilkudziesięciu filmów reklamowych we współpracy z międzynarodowymi agencjami reklamowymi. Barwny świat początków reklamy opisała w książce „Transformersi, superbohaterowie polskiej reklamy”.

Współtworzyła portal internetowy onaonaona.com Agaty Młynarskiej, organizując kluby kobiet, Festiwal Teraz One w Łodzi i liczne eventy. Zrealizowała kilkadziesiąt projektów reklamowych i marketingowych z wykorzystaniem wizerunków osób znanych z mediów.

W tych różnorodnych i dynamicznych projektach stosuje w praktyce zarówno logikę metodyki PRINCE2, jak i filozofię i styl pracy Agile.

O wystąpieniu:

W sytuacjach kryzysu, w momentach, kiedy świat zakręca i wchodzi na nowe tory, tradycyjne sposoby działania się nie sprawdzają. Trzeba wymyślić wszystko od nowa. Niezależnie od tego, czy masz do dyspozycji całą techologię świata, czy najprostsze narzędzia, jesteś Agile. Na przykładzie PRODUKCJI PIERWSZYCH FILMÓW REKLAMOWYCH, które powstawały w analogowej rzeczywistości lat 90, pokażę, że już wtedy byliśmy Agile, choć wcale o tym nie wiedzieliśmy. Bez komputerów, smartfonów, internetu powstawały reklamy, które sprzedawały produkt i przynosiły mierzalną finansową wartość. Dziś jest odwrotnie – mamy do dyspozycji najnowsza technologię, ale zasady pozostają te same. Odważnie działaj, ulepszaj, współpracuj. Na przykładzie spektakularnego wydarzenia – WIRTUALNEJ ORKIESTRY ADAMA SZTABY – pokażę, jak filozofia Agile pomaga zmieniać rzeczywistość.