Romek Krysiak (INPROGRESS)

Romek Krysiak (INPROGRESS)

Romek Krysiak – Approved Trainer of AgilePM®, AgileBA®, SCRUM, PRINCE2®

Wiele lat temu zaczynał swoja karierę zawodową jako programista a następnie, w roku 2005, zajął się prowadzeniem projektów w branży IT współpracując z takimi firmami jak Samsung, Grundig, Vectra czy Orange specjalizując się głównie w obszarach związanych z wytwarzaniem oprogramowania dla urządzeń elektronicznych i samą produkcją tych urządzeń. Posiada bogate doświadczenie w organizacji projektów, zarówno w podejściu klasycznym jak i zwinnym. Miał okazję zarządzać kilkudziesięcioosobowymi zespołami projektowymi, złożonymi głównie z programistów, rozproszonymi na całym Świecie począwszy od Indonezji a skończywszy na zespołach z USA. Przez kilka lat realizował projekty zorganizowane w sposób zwinny, związane z systemami zarządzania treścią, dedykowane dla takich klientów jak Ford czy Colgate-Palmolive. Wychodząc poza ramy przedsięwzięć IT, zajmuje się również doradztwem w zakresie zarządzania i restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Romek, będąc akredytowanym trenerem AgilePM® oraz AgileBA® oraz Scrum Masterem, specjalizuje się w zagadnieniach związanych ze zwinnymi metodami zarządzania projektami. Prowadził szkolenia dla takich klientów, jak McKinsey, CISCO, NOKIA, Cementownia Górażdże, DGS.

Kierownik projektu z kilkunastoletnią praktyką w biznesie. Ukończył z tytułem magistra Uniwersytet Mikołaja Kopernika na wydziale Matematyki i Informatyki, Podyplomowe Studia Zarządzania Projektem oraz Podyplomowe Studia Menadżerskie.

Dodatkowo rozwija swoje umiejętności kierownicze praktykując kreatywne metody podejścia do problemów takie jak efektywna facylitacja warsztatów, Design Thinking, Visual Thinking. Interesuje się  wieloma innymi technikami związanymi z samorozwojem, takimi jak na przykład Uważność, Asertywność lub Redukcja Stresu.

O wystąpieniu:

Zarządzanie klasyczne jest męskie, dobrze ustalone od samego początku, bazujące na dobrym solidnym planie i konsekwencji w jego wykonywaniu, na stabilności i przewidywalności w działaniu. Zarządzanie zwinne jest kobiece, oparte na iteracyjności, na otwartości na zmiany, które są wartością samą w sobie, jest oparte na doświadczaniu, na relacji, na byciu blisko rzeczywistości oraz na potrzebach naszego partnera w biznesie. Czym się rożni sposób myślenia kobiety i mężczyzny? W jaki sposób te sposoby się wzajemnie uzupełniają? Gdzie istnieje synergia działania męskiego i kobiecego i jak to się ma do zarządzania projektami? Na te pytania postaram się odpowiedzieć na naszej konferencji.